Merlyn

MERLYN’in hikayesi 2005’te gitarist Emre ve baterist Burak’ın lise yıllarından bu yana gönül verdikleri müziğin peşinden koşarken yollarının 2006’da bas gitarist Armağan ile kesişmesi ile başlar. 2013’te vokalde Muratcan’ın da aralarına katılması ile MERLYN ilk albüm kayıtları için kolları sıvar. 2017’de “AYAĞA KALK” isimli ilk albümlerinin yayınlanma aşamasında tuşlu çalgılarda Cem’in de gruba katılmasıyla MERLYN bugünkü kadrosuna kavuşur.

Sayısız canlı performans sergileyen ve bu yolla kendileri için önce sadık bir dinleyici grubu yaratan ekibin en önemli hedefi gerçek Rock sound’unu özleyenlere tadını damaklarında bırakacak eserler sunmak. MERLYN, Rock müziğin çekirdek kimliğine sadık kalarak özgün bir yorumla bu tarzı ortaya koymayı hedefliyor. Böylelikle Türkiye’de ana akım Rock müzik anlayışının geçtiğimiz on yılda yaşadığı bozulmaya göğüs gererek eski tadını kazandırmaya yönelik mücadelesi ile müzik severler tarafından büyük destek görüyor.

Grup üyeleri müziğin birleştirici ve dönüştürücü misyonunu büyüleyici buldukları için her daim üretmeye devam etmek istiyorlar. “DÖN DEME” isimli yeni teklilerini uzun yolculuklarındaki ikinci durakları olarak görüyorlar.

Merlyn 2019